Poďakovania

spolu 9774

 
vyhľadaj zdravotnícke zariadenie

13.04.2023 pridal/a Jana Šinková

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

zdravotnícke zariadenie:

Fakultná nemocnica Trenčín

 

Poďakovanie MUDr. Nine Marčekovej
+ oddeleniu ARO+ infekčné oddelenie (FN Trenčín)

Dobrý deň, keďže som o tejto možnosti poďakovanie doposiaľ nevedela, ĎAKUJEM až dnes.
V apríli 2021 som bola hospitalizovaná vo Fakultnej nemocnici Trencin na inf.oddelení pre ťažký priebeh covidu.
Ráno 4.4.2021 sa mi zastavilo moje choré srdiečko a ja som odišla.
MUDr. Marčeková, ktorá mala službu ma ZACHRÁNILA a vrátila späť z druhého brehu, takže som sa druhýkrát narodila. Potom začal boj druhý, keďže som bola uvedená na tri dni do umelého spánku.
Dnes žijem, vážim si každý prežitý deň a neviem nájsť dostatok správnych a krásnych slov, ktorými by som prejavila moju neutíchajúcu potrebu vzdávania vďaky.
Ďakujem v prvom rade úžasnej, empatickej a šikovnej pani doktorke N. Marčekovej, ktorá ma vrátila do života a rovnako Ďakujem celému personálu oddelenia ARO, ktoré sa nasledujúce tri dni o mna staralo ; i keď v stave v akom som bola , som ich osobne nemohla poznať a zároveň veľké ďakujem kolektívu infekčného oddelenia, ktorý sa o mňa citlivo, trpezlivo a obetavo následne v ťažkých pracovných podmienkach staral, až kým som nebola prevezená do NÚSCH v Bratislave.
Práca všetkých týchto ľudí je neskutočne záslužná a prospešná. Keby všetci ľudia pracovali takto nezištne a obetavo, všetkým nám ľuďom, by sa v našej spoločnosti inak žilo.
Toto sú ľudia - celebrity , o ktorých by sme mali denne počúvať , pretože to sú vzory a príklady pre nás všetkých, či už starých, mladých, vlastne pre celú našu spoločnosť.
Správanie a konanie týchto úžasných ľudí by malo byt základným pilierom tej pravej spoločenskej morálky všetkých ľudí.

Veľké ďakujem a modlím sa za Vás.

Jana Šinkova z Trenčína

13.04.2023

oddelenie/zdravotník:

Klinická a radiačná onkológia

 

Chcem sa srdečne poďakovať MUDr. Alenke Thomkovej za jej ľudsky a láskavý prístup ku svojim pacientkam, taktiež vyjadrujem veľkú vďaku jej sestričke Janke Kubincovej ako i celému kolektívu klinickej onkológie v Žiline. Pani MUDr. Alenka je nie len super doktorka ale aj žena s veľkou odhodlanosťou pomáhať svojim pacientkam v tých najťažších chvíľach. Je aj výborná psychologička, čo vyplýva z jej náročnej práce. Svoje pacientky povzbudzuje. Svoj názor píšem za viaceré pacientky. Držím jej palce a veľa úspechov pri uzdravovaní pacientov, veľa zdravia v pracovnom i osobnom živote!!!! S pozdravom Vaša pacientka Eva Š. z Bytče

13.04.2023 pridal/a Filip Machala

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

zdravotnícke zariadenie:

Nemocnica sv. Cyrila a Metoda - UNB

 

Dobry den,chcem este raz aj tu na tejto stranke podakovat za starostlivost o moju mamu na oddeleni dlhodobo chorých. Cely pristup kazdeho jedneho bol pre mna v pozitivnom zmysle slova šokantny👏👏👏

13.04.2023 pridal/a Richard

 

Ďakujem tomuto oddeleniu,za nadštandartnú zdravotnu starostnivosť .

13.04.2023 pridal/a Ivana Kapráliková

oddelenie/zdravotník:

Neurológia

 

Chcem sa poďakovať celému tímu neurológie za všetko. Vďaka personálu sa tu cítite veľmi príjemné aj napriek tomu že ste v nemocnici ♥️

13.04.2023 pridal/a Lívia Sichanhová

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

zdravotnícke zariadenie:

Detské kardiocentrum - SR Bratislava

 

Dobrý deň , nakoľko neviem ako ináč by som sa vám ešte mohla poďakovať urobím to aspoň takouto formou , chcem vám zo srdca všetkým poďakovať za záchranu života nášho syna Jurka , ktorý u vás bojoval 4 a pol mesiaca, sme ešte v Trenčíne ale je to veľký pokrok vďaka vám môžem byť mama , vďaka vám môžeme byť rodina aj keď budú prekážky ale máme to vysnívané nášho jediného syna , klobúk dolu pred všetkými čo robíte pre tieto detičky bola som tam dosť dlho na to aby som si vedela porovnať váš profesionálny personálny prístup k ľuďom ,rodičom , ktorí sa boja o život svojho dieťaťa vy dokážete tých ľudí upokojiť ste k nim láskaví aj keď aj vy máte svoje osobné problémy svoju prácu vykonávate profesionálne , keby nie je vás tak náš syn by tu už nemusel byť najväčšia vďaka patrí pánovi primárovi Matejovi Nosáľovi ktorý nášho syna operoval a ostatnému personálu ktorý sa nám o neho staral aj keď som šla domov, ste neskutočne úžasní. Ja som doteraz neverila že na Slovensku ešte niečo dobré ostalo no vy ste ma presvedčili že ostalo a ste to vy, robte aj naďalej svoju prácu tak profesionálne ako ste ju robili aj doteraz , veľmi veľmi som teraz šťastná aj s priateľom že sme ozaj rodičia ❤️
Takže všetkým vám veľmi pekne ďakujeme ❤️

13.04.2023 pridal/a Monika B.

 

Chcem sa poďakovať zdravotníckemu personálu na lôžkovom oddelení arytmií a kardiostimulácie za profesionálny prístup.
MUDr. Urbanovi za čas ktorý mne aj manželovi venoval konzultáciami môjho zdravotného stavu a hľadaniu najlepšieho riešenia.
ĎAKUJEM VÁM.

12.04.2023 pridal/a Zuzana Barčiaková

oddelenie/zdravotník:

Úrazová chirurgia

 

Pekný deň,
na oddelení úrazovej chirurgie som bola hospitalizovaná dva razy, prvý raz v júni 2022 priamo po úraze, následne v apríli 2023, keď mi vyberali z členka podporný materiál. Starostlivosť hodnotím ako v najlepšom hoteli, celý personál -od upratovačiek, sanitárov, zdravotných sestier, doktorov, až po rehabilitačných pracovníkov bol veľmi milý, ústretový. Debata so sanitárom pred operačnou sálou bola tiež zážitkom, na ktorý si rada spomeniem. Naozaj som tam cítila ľudský záujem o človeka.
Želám všetko dobré.

12.04.2023

oddelenie/zdravotník:

Úrazová chirurgia

 

Dobrý deň.❤️ Veľmi by som sa chcela poďakovať pánu primárovi Kacianovi, pánom doktorom, veľmi zlatým sestričkám, celému personálu úrazovej chirurgie za ich profesionálny ľudský prístup ku všetkým pacientom zo srdca veľmi krásne ďakujem ❤️ Ľubica Laceková

12.04.2023 pridal/a Helena Višňovská

oddelenie/zdravotník:

Liečebňa dlhodobo chorých

 

Chcem sa poďakovať lekárkam a zdravotnému personálu na oddelení LDCH na druhom poschodí B2 za vzornú starostlivosť a príjemné správanie sestier, sanitárok, ktoré boli vždy veľmi ochotné, keď som potrebovala pomoc pri hygiene. Veľmi pekne ďakujem fyzioterapeutke pani Barborke a jej kolegovi Dominikovi. Prajem celému kolektívu hodne úspechov v ich namáhavej práci a veľa zdravia. Za všetko zvlášť ďakujem hlavnej sestre pani Horvátovej, ktorá sa mi postarala o príjemný pobytv tomto zariadení. Ešte raz veľká vďaka za všetko

12.04.2023 pridal/a Anton Mojský

oddelenie/zdravotník:

Neurológia

 

Chcem sa poďakovať za všetko - milé slovo, úsmev, za starostlivosť celému kolektívu neurológie JIS.

12.04.2023 pridal/a Viera Pechová

oddelenie/zdravotník:

Neurológia

 

Od 2.4.2023 som bola hospitalizovaná na JIS neurologického oddelenia v Žiline. Chcem sa veľmi pekne poďakovať za profesionálny a láskavý prístup všetkých pracovníkov nielen ku mne, ale aj ku všetkým ostatným pacientom. Patrí vám veľké uznanie za vašu obetavú a náročnú prácu.

12.04.2023 pridal/a Janka Beňadiková

 

Chcela by som sa poďakovať celému personálu za veľmi dobrú až výbornú starostlivosť o mňa i všetkých pacientov. Ste milí, spravodliví, zodpovední, svedomití. Teší ma, že práve vy sa staráte o mňa. Program dňa je náročný, ale keď človek chce, dá sa zvládnuť. Ešte raz ďakujem!

12.04.2023 pridal/a Miroslav

 

Pekne ďakujem personálu za všetku ochotu a rady do života. Ešte raz ďakujem!

12.04.2023 pridal/a Marek Michalička

oddelenie/zdravotník:

Urgentný príjem FN Trnava

zdravotnícke zariadenie:

Fakultná nemocnica Trnava

 

Tohtoročné veľkonočné sviatky som strávila so synom najskôr párkrát na urgentnom príjme, potom ho hospitalizovali na Chirurgickom oddelení B.
Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať zamestnancom, ktorí práve slúžili na urgentnom príjme. Skvelí ľudia, profesionálny, ľudský prístup,konkrétne sestrička Janka Horváthová a sestrička Vlaďka Fridrichová.
Naozaj srdečné ďakujem za všetko, čo pre nás robili a isto, verím tomu, že aj pre všetkých, ktorí potrebujú ich pomoc.
Poďakovať chcem aj pánovi doktorovi MUDr. Adamovi Hevierovi, jeden veľmi milý, ochotný, kľudný, múdry pán doktor.
Želám im veľa zdravia, veľa síl do ďalšej práce a sme radi, že takýto ľudia nás čakajú, keď potrebujeme ich pomoc.!!!

11.04.2023 pridal/a A.K.

oddelenie/zdravotník:

Kristínka Molnáriová, MUDr. Vranka

 

V mene mojej babky (A.K.) chcem veľmi poďakovať a vzdať hold slečne Kristínke Molnáriovej - koordinátorke TAVI z Kardiologickej kliniky.
Slečna Kristínka ochotne, trpezlivo a milo komunikovala s babkou pred hospitalizáciou. Babka sa veľmi bála a slečna Kristínka ju uisťovala, že všetko dobre dopadne a vďaka nej sa babka tešila do nemocnice.
Pred a aj po operácii za ňou bola a spríjemnila jej pobyt v nemocnici.
Moja babka bola z Kristínky - andelíka (ako ju nazvala a spomína každý deň) veľmi nadšená a praje jej veľa úspechov a spokojný život.
Babka sama bola sestričkou a povedala, že ešte takého pokorného a ľudského zdravotníka nestretla.
29.3. jej bola vymenená chlopňa a babka pomaly rehabilituje a má sa omnoho lepšie!
V mene babky ešte ďakujem pánovi doktori Vrankovi, u ktorého bola na ambulancií a bol k nej veľmi milý.

11.04.2023 pridal/a K.K.

 

Dobrý deň :)
Moja vďaka patrí jednému šikovnému lekárovi z Kliniky úrazovej chirurgie - MUDr. Bc. Róbert Křemen. V polovici januára 2023 som mala nepríjemný úraz na ľade, z čoho bola zlomenina pravého zápästia. Na urgente som sa dostala do rúk pánu doktorovi Křemenovi, ktorý mi ruku naprával, zasadroval, a potom nasledovali pravidelné kontroly, na ktoré som chodievala k nemu. Vždy všetko vysvetlil, poradil, poslal na potrebné vyšetrenia. Naozaj odborný, milý, trpezlivý a ľudský prístup tohto mladého lekára. Rehabilitácie mi pokračujú, takže ma čaká ešte zopár kontrolných návštev na ambulancii. Ďakujem Vám pán doktor :) A držím palce aj všetkým mladým lekárom, ktorí majú v sebe potenciál dobrého a ľudského lekára.

S pozdravom
K.K.

11.04.2023

 

Dobrý deň prajem.
Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať celému oddeleniu gynekológie a pôrodníctva za naozaj, pre mňa úžasný a ľudský prístup počas hospitalizácie, ktorú som absolvovala ešte vo februári. Do Žilinskej nemocnice má prijímali po prevoze záchrannou službou z Čadce, kedy sa mi začínal rozbiehať pôrod v 32 tt. Lekári a personál sa snažili naozaj zo všetkých síl pôrod zastaviť alebo aspoň oddialiť, čo sa im nakoniec po celej noci podarilo, pôrod mi zastavili. Počas celých dvoch týždňov hospitalizácie, nebol deň, kedy by som natrafila na zlý prístup od akéhokoľvek zamestnanca počnúc upratovačkou, cez zdravotné sestry až po lekárov. Každý deň mali na tvári úsmev a vždy boli ochotní pomôcť a boli ľudskí. Určite aj vďaka ich láskavej starostlivosti sa mi podarilo donosiť moje bábätko takmer na deň do termínu, ktorý som mala na 1.apríl….Môj synček sa nám narodil v krásny dátum 31.03.2023 o 2:15 s krásnymi mierami 51 cm a s ešte krajšími váhami 3300g……preto vám z celého srdca ďakujem za vašu prácu, za váš prístup a človek by si len želal, aby všade takto úžasne fungovalo zdravotníctvo. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM ❤️

11.04.2023

oddelenie/zdravotník:

Urológia

 

Toto poďakovanie som chcela napísať už nepočetne veľakrát, no píšem ho dnes.
Vaša nemocnica,oddelenie urológie,bolo miesto,kde sme posledných 11 rokov chodievali s našim a za našim tatinkom... Spoznali sme najúžasnejší kolektív lekárov, sestier, upratovačiek... Postupne sme sa spoznávali a boli sme si blízki.
Zbližoval nás náš najdrahší a najlepší tatinko,akého si viete len predstaviť.Ku vám sme ho vozili a vždy sme vedeli,že je v tých najlepších rukách.
Dnes,už tu tatinečko nie je. Zomrel 25.2.2023 u vás v nemocnici.
Chcem sa poďakovať za nekonečnú opateru a starostlivosť doktorovi, pánovi primárovi,
ale i ostatným lekárom a sestrám z urologického oddelenia.
Boli ste našimi anjelmi a vždy sme vám verili. Ďakujeme vám z celého srdca za to,ako ste sa starali o náš najvzácnejší poklad-nášho tatinka Milaka Jiřího Vereša.

S hlbokou vďakou rodina Verešová.

11.04.2023 pridal/a maria institoris

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

 

Porodnica Kramare + Novorodenecke
obrovska vdaka celemu personalu a najma pani doktorke Limbergovej za jej odbornu aj ludsku pomoc pri tazkom porode v auguste 2022

11.04.2023 pridal/a Miroslav Nikodém

oddelenie/zdravotník:

Infekčná klinika FN Trnava

zdravotnícke zariadenie:

Fakultná nemocnica Trnava

 

Musím sa takto verejne poďakovať. Včera na veľkonočný pondelok som bola nútená s manželom Miroslav Nikodém navštíviť Infekčné oddelenie vo vašej nemocnici v Trnave. Vyšetrovala nás pani doktorka Rolincová. Je to jedna inteligentná a veľmi užasna ústretová pani doktorka
A preto sa chceme aspoň touto cestou veľmi pekne poďakovať za užasný prístup.

10.04.2023 pridal/a Jozef Boško

oddelenie/zdravotník:

Oddelenie kardiológie

zdravotnícke zariadenie:

Fakultná nemocnica Trnava

 

Deň 29.-31.3.2023, čas mojej hospitalizácie k implantácii kardiostimulátora vo Fakultnej nemocnici Trnava, na oddelení kardiologie, bol pre mňa veľkým prekvapením, aký priateľský prístup a snahu vždy pomôcť pacientom má tento mladý kolektív a ako to všetko vplýva na celý chod oddelenia. Vždy priateľský a pozitívne naladený primár MUDr. Čambál Daniel vedie tento kolektív k zodpovednej každodennej práci. Ďakujem za profesionalitu všetkým zdravotníkom z kardiológie.

09.04.2023 pridal/a Karolínka a Jarko s mamkou

oddelenie/zdravotník:

MUDr. Hradská a MUDr. Boldižárová

zdravotnícke zariadenie:

Detská fakultná nemocnica Košice

 

Veľké poďakovanie patrí MUDr. Hradskej a MUDr. Boldižarovej. Operačná, pooperačná a ambulantná starostlivost na najvyššej úrovni. Deti sa ku nim neboja ísť, citlivý a empatický pristup.

08.04.2023 pridal/a Erika Király

 

Moja veľká vďaka patrí celému personálu JZS za úžasný profesionálny aj ľudský prístup. Príjemná atmosféra, krásne moderné prostredie a tím zdravotníkov pre ktorých je pacient na prvom mieste.
Moje poďakovanie patrí tiež lekárskemu a operačnému tímu urologického oddelenia.

06.04.2023 pridal/a Jana Ciceková

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

zdravotnícke zariadenie:

Univerzitná nemocnica Martin

 

Velmi pekne by som chcela podakovat za vynikajucu starostlivost personalu na Koznej klinike UNM. Vyborne pracovisko s velmi ludskym pristupom. Dakujem zo srdca.

06.04.2023 pridal/a Monika Mendelova

 

Tymto sa chcem podakovat vsetkym na oddelení. Poskytli mi prvotriednu starostlivosť, sestricky boli velmi ochotne a mile. Ďakujem

06.04.2023 pridal/a Marieta Jarošova

oddelenie/zdravotník:

Interne B-2c

 

Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať celému personálu oddelenia interné B-2c od upratovaciek cez sanitarky,sestričky,lekárky a každému kto okolo mňa behal,puliiroval ma,podporoval ma k uzdraveniu a dodával mi silu!!! Nemôžem povedať jedno krivé slovo na celý personál, ktorý nejde na 100 ale na 150% a to nepreháňam!Prajem vám všetkým veľa zdravia, síl, pozitívnej energie, čo najmenej chorých a ufrflaných pacientov a odkazujem tým co sa neustále sťažujú: Berte ohľad aj na druhých...aj zdravotníci sú len ľudia a tiež majú svoje rodiny, blízkych, každý robí čo vie, čo môže a je v jeho silách, každá doba má predsa svoje pre a proti, ale to nie je o dobe ale o nás ĽUĎOCH!!!!! Myslím, že niet čo dodat snáď len ešte raz VEEEĽKE ĎAKUJEM😘

05.04.2023 pridal/a Jozef Jančovič

oddelenie/zdravotník:

Mgr. Edita Štefániková

 

Srdečné poďakovanie za profesionálny, milý prístup a ochotu s ktorou sa málo kde stretneme sestričke Štefánikovej .

05.04.2023

oddelenie/zdravotník:

Otorinolaryngológia

 

Vážená pani primárka, vážená vedúce sestra,
oslovil ma pán Matúš Jozef , ktorý bol u Vás hospitalizovaný. Chce sa Vám , všetkým čo najsrdečnejšie poďakovať , včítane upratovačiek za zdravotnú starostlivosť, prístup a trpezlivosť pri jeho liečbe a ošetrovaní. Spomínal veľmi pekný prístup MUDr. Haľkovej
" Ďakujem MUDr. Haľkovej za to, že ho operovala a za jej odborný a ľudský prístup."
Ako povedal " i keď majú nie dobré podmienky, snažia sa urobiť pre pacienta maximum." To isté cítil aj pri ošetrení na ambulancií, milý a seriózny prístup lekára a sestry. " Ďakujem im za všetko , čo pre mňa urobili , keď som išiel na druhú operáciu aj som plakal. Poslali ma , do MT na vyšetrenie, snažili sa robiť všetko pre to, aby mi čo najskôr pomohli. "
" Veľmi pekne im ďakujem. "Toľko odkaz od pána Matúša Jozefa.

05.04.2023 pridal/a Erika Šumská

oddelenie/zdravotník:

Otorinolaryngológia

 

31.3.2023 som bola nútená kvôli bolesti uší navštíviť ušnú pohotovosť ,bola som veľmi milo prekvapená prístupom sestričiek či už na príjmovej pohotovosti ,tak aj na samotnej ušnej pohotovosti usmiata, milá sestra aj slúžiaca pani doktorka , ďakujem. Erika Šumská

05.04.2023 pridal/a Iveta Lauková

oddelenie/zdravotník:

Neurologické oddelenie

 

V mene zamestnancov Centra sociálnych služieb – DOMINO v Prievidzi srdečne ďakujeme za príkladnú starostlivosť o nášho klienta Branislava Kováča vo Vašej nemocnici.
Branko Kováč je našim klientom od roku 1995 a je plne v našej starostlivosti. Zabezpečujeme mu materiálne ale aj psychické pohodlie, nahrádzame mu jeho rodinu a tvoríme rodinné zázemie v podmienkach nášho zariadenia. Veľmi si vážime prístup Vašich zamestnancov, nakoľko jeho zdravotný stav bol veľmi vážny – život ohrozujúci.
Dňa 14.3.2023 o 15,45 hodine bol prijatý a ošetrovaný na urgentnom príjme v NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach – neurologická ambulancia, kde mu bola doporučená hospitalizácia na JIS – neurologické oddelenie a hospitalizovaný bol do 30.3.2023.
Po návrate z Vašej nemocnice sme skonštatovali, že zamestnanci na neurologickom oddelení odviedli skvelú prácu. Ďakujeme za ľudský a empatický prístup, ako aj za kvalitnú profesionálne odvedenú zdravotnú a ošetrovateľskú starostlivosť.
Poďakovanie patrí celému kolektívu pod vedením pána primára MUDr. Martina Brázdika ako aj MUDr. Červeňovej Zuzane, ktorá bola pri príjme na urgentnom oddelení a ošetrujúcej lekárke MUDr. Lucii Schmuczerovej. Prosíme o odovzdanie pozdravu a poďakovania uvedenému kolektívu s prianím, aby vždy našli v sebe silu byť ľudský.

04.04.2023 pridal/a Michaela Beňadiková

oddelenie/zdravotník:

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

 

Ďakujem personálu oddelenia za profesionálny a ústretový prístup nielen k bábätku, ale aj ku mne. Ako prvorodičke mi pomohli všetci zamestnanci, cítim sa tu bezpečne a viem, že je o nás dobre postarané. Oceňujem moderné priestory, ktoré výrazne zlepšujú komfort pobytu. Rovnako mi chutí aj strava. Som rada, že som sa rozhodla rodiť v Bojniciach, rovnako tak spravím aj v budúcnosti.

04.04.2023 pridal/a Veronika Hostačná Minichová

oddelenie/zdravotník:

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

 

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým pani doktorke Blanke Mífkovej za privedenie mojej dcérky Emky na tento svet s neuveriteľným pocitom šťastia, ktorý predčil akékoľvek bolesti a strach. Taktiež veľké ďakujem právom patrí pôrodným sestrám, sestrám na odd. šestonedelia a na novorodeneckom odd. za ich ústretovosť, dobrosrdečnosť a nápomocnosť.

04.04.2023 pridal/a Peter Sochora

 

Dobrý deň veľmi veľmi pekne sa chcem poďakovať za ochotu mi pomôcť v mojom zdravotnom probléme OBROVSKÉ ĎAKUJEM za profesionálny prístup a hlavne ľudský

04.04.2023 pridal/a Prakaj

oddelenie/zdravotník:

Oddelenie kardiochirurgie

 

Absolvovali sme nie jeden pobyt na oddelení. Za každým sme sa tam cítili ako “doma”-Veľmi príjemne.Každý má veľmi ľudský prístup a sú tam pre Vás nonstop. Je obdivuhodné ako aj napriek ich náročnej práci dokážu byť pre rodiča neskutočnou oporou. Klobúk dole a Vďaka za vás, za to ako to robíte a za to, že ste.

04.04.2023 pridal/a p. Bartošová

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

 

Poďakovanie MUDr. Michalovi Kubalovi
Vážený pán riaditeľ,
dovoľujem si týmto listom vyjadriť poďakovanie MUDr. Michalovi Kubalovi. V prvom rade však dovoľte, aby som Vás oboznámila s reálnou skúsenosťou s menovaným lekárom počas mojich vyšetrení a následnej hospitalizácie na chirurgickom oddelení.
Mám 63 rokov a bolo mi diagnostikované nepríjemné ochorenie, čo si vyžiadalo viactýždňové pobyty v nemocničných zariadeniach. Bola som hospitalizovaná v Národnom onkologickom ústave v Bratislave, kde mi odstránili z oblasti slepého čreva plochý adenóm. Na tento zákrok som čakala sedem mesiacov. Po zaslaní výsledkov histológie z NOÚ ma nemilo prekvapila správa, že z pôvodne benígneho útvaru sa nakoniec vyvinul adenokarcinóm. Situáciu bolo treba neodkladne riešiť a moja obvodná lekárka mi odporučila prvotnú konzultáciu s chirurgom-špecialistom na onkologické onemocnenia v považskobystrickej nemocnici, MUDr. Michalom Kubalom.
MUDr. Michal Kubala bol od prvého stretnutia veľmi milý, pnjemný, ústretový. Vysvetlil mi liečebný postup, objasnil niektoré riziká, ale najmä ma hneď upozornil na fakt, že operácia je v takýchto prípadoch nevyhnutná. Bola som z informácií riadne vyľakaná, ale jeho profesionálny a hlavne úžasne ľudský, citlivý a láskavý prístup, ako aj slušná a zrozumiteľná komunikácia mi v danej situácii veľmi pomohli. Rozptýlil moje prvotné obavy a okamžite mi dal pocit istoty, že všetko dobre dopadne, za čo som mu doteraz nesmieme vďačná, lebo mojim cieľom bolo opätovne sa dať operovať v NOÚ v Bratislave (i keď s odstupom času si myslím, že by som na termín operácie čakala zrejme dlhšie ako v Považskej Bystrici, čo pri onkologickom onemocnení nie je žiadúce, skôr riskantné).
Po dohode, že operačný zákrok bude vykonaný na oddelení chirurgie v Považskej Bystrici, som mala tú česť viackrát sa ešte s MUDr. Kubalom vidieť pri ďalších vyšetreniach, resp. konzultáciách. Jeho prístup bol pri každom stretnutí neuveriteľne starostlivý a obetavý. Príjemným prekvapením bolo, že mi promptne pomohol vybaviť priamo v nemocnici všetky nevyhnutné vyšetrenia, na ktoré je potrebné sa pred operáciou objednať, a kedykoľvek som potrebovala jeho pomoc, či radu, vždy mi ochotne vyšiel v ústrety. Najväčším bonusom však pre mňa bolo, že všetky predoperačné úkony boli vďaka snahe tohto lekára zabezpečené vo veľmi krátkom čase, takže cca po troch týždňoch od prvej konzultácie som bola hospitalizovaná na lôžkovej časti chirurgického oddelenia v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici a následne bol zrealizovaný operačný zákrok, ktorý vykonal MUDr. Kubala.
Aj keď si ako laik myslím, že som nebola komplikovaný prípad, bola som po operácii ako väčšina pacientov telesne slabá, psychicky vyčerpaná, neistá ďalšou situáciou, k tomu všetkému ešte veľká bolestivá pooperačná rana, bol by teda dôvod i na poplakanie, ale ako sa hovorí „človek veľa znesie a vydrží“. No slzy sa mi i napriek tomu vtisli do očí, nie však od fyzickej bolesti, ale od dojatia. Keď ma po štyroch dňoch liečby na oddelení JIS previezli do nemocničnej izby medzi ostatné pacientky, prišiel ma v neskoršej večernej hodine MUDr. Kubala pozrieť, aby sa informoval ako sa cítim, ako sa mám. Nemohla som uveriť, že po celodennom pracovnom výkone, po mnohých hodinách strávených nad operačným stolom, mal ešte toľko síl, citu a ochoty, že priamo z chirurgickej sály (ešte v operačnom odeve) si našiel čas na chvíľku sa vzdialiť a osobne prísť pozrieť svojho pacienta. Boli to slzy vďačnosti za úžasnú empatiu a ľudskosť, ktorá je tak veľmi potrebná pre psychiku a uzdravovanie sa pacienta v pooperačnom stave, odkázanom na pomoc lekárov a zdravotného personálu. Na jeho slová útechy, aby som sa nebála, že všetko je v poriadku, nikdy nezabudnem. Nedá sa slovami vyjadriť a popísať vďačnosť za také povzbudenie, ako aj za úľavu, akú človek v tej chvíli cíti. V tak zodpovednej a náročnej práci, akú chirurg vykonáva, vysoko oceňujem a vyzdvihujem jeho mimoriadny prístup k pacientovi, maximálnu ústretovosť, zodpovednosť, čestnosť, skromnosť, odbornosť, profesionálny operačný výkon, ale tiež i následnú komplexnú pooperačnú starostlivosť, ktorú som zažila voči mojej osobe. To všetko mi v čase pobytu i po prepustení z nemocnice veľmi pomáhalo. Moc si toho vážim a za tieto pozitívne skúsenosti a zážitky patrí lekárovi -operatérovi, MUDr. Michalovi Kubalovi, moja obrovská vďaka a úcta.
Na margo vyššie uvedeného považujem ešte za veľmi dôležité poznamenať, že nie som rodinným príslušníkom a ani som sa osobne nepoznala so žiadnym zamestnancom oddelenia chirurgie (čiže žiadne „rodinkárstvo“, „známosť“, či „V1P osoba“) z čoho usudzujem, že menovaný lekár sa takto starostlivo a láskavo správa ku všetkým svojim pacientom.
Vážený pán riaditeľ,
pobyt v nemocničnom zariadení je pre chorých vždy náročný, ale vďaka takému výnimočnému človeku, akým je MUDr. Michal Kubala, lekárovi s veľkým srdcom a skvelým ľudským prístupom k svojim pacientom, nezanecháva traumatickú skúsenosť, práve naopak - posilňuje dôveru v zdravotníkov. Ešte raz veľmi pekne ďakujem za všetko to dobré a prospešné čoho sa mi v nemocnici vďaka prístupu tohto lekára dostalo, najmä za jeho nesmiernu ohľaduplnosť, pozitívny prístup a trpezlivosť. Môžem len potvrdiť, že takýto empatický lekár, oddaný svojmu povolaniu, sa v dnešnej dobe len tak nevidí. Počas vyšetrení a mojej následnej hospitalizácie, dokázal predviesť ukážkový príklad, že zdravotnú starostlivosť je možné poskytovať kvalitne, poctivo, pružne, ústretovo a špičkovo. Za to všetko mu patrí môj veľký obdiv.
V závere svojho poďakovania by som ešte rada citovala slová neznámej osoby, ktoré som niekde čítala a utkveli mi v pamäti: „Byť lekárom, či zdravotníkom je dar, poslania ktorého nie každý je hodný.“ Som presvedčená, že MUDr. Michal Kubala tento dar má, a svojho poslania hodný je.
S hlbokou úctou a vďačnosťou

04.04.2023 pridal/a p. Bartošová

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

 

Poďakovanie kolektívu oddelenia chirurgie a JIS
Vážený pán riaditeľ,
dovoľujem si touto cestou vyjadriť poďakovanie personálu chirurgického oddelenia Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici, ktorú úspešne vediete dlhé roky.
Mám 63 rokov a bolo mi diagnostikované veľmi nepríjemné ochorenie onkologického charakteru, čo si vyžiadalo hospitalizáciu a následne operačný zákrok na chirurgickom oddelení.
Po celú dobu svojho pobytu v nemocnici som sa stretala s maximálne ústretovým, ľudským a vysoko profesionálnym prístupom všetkých zamestnancov tohto oddelenia. Bolo pre mňa úžasné vidieť, že svoju prácu berú ako poslanie, že chápu starosti i bolesť pacientov a že ľudské telo pre nich nie je len kus hmoty, ktorá sa v nemocnici dá opraviť bez ohľadu na vonkajšie okolnosti, sociálne vzťahy, či iné zdravotné súvislosti a faktory.
Keďže zdravie máme len jedno a je našou najdôležitejšou hodnotou, osobne si myslím, že slov uznaní a vďaky pre kolektív zdravotníkov na chirurgickom oddelení - vrátane Jednotky intenzívnej starostlivosti, nikdy nie je a ani nebude dosť. Nehovoriac už o tom, že svoju svedomitú prácu vykonávajú v prospech nemocných mnohokrát i na úkor svojho zdravia a voľného času. Každodenne, a to neraz vo veľmi vypätých a ťažkých situáciách, keď život človeka doslova „visí na vlásku“, dokazujú svoju obetavosť a starostlivosť o pacienta podporenú nie len vľúdnym slovom a láskou k blížnemu, ale aj potrebnou dávkou zdravého optimizmu.
Preto na základe svojej osobnej skúsenosti, dovoľujem si touto cestou úprimne zo srdca poďakovať celému personálu lôžkovej časti chirurgického oddelenia pod vedením erudovaného primára MUDr. Ivana Maliňáka, všetkým službukonajúcim ošetrujúcim lekárom, sestričkám, anestéziológom, sanitárom, samozrejme tiež kompletnému osadenstvu oddelenia JIS - všetkým tým milým, láskavým, dobrosrdečným a obetavým ľuďom za ich neľahkú prácu, ako aj nezištnú pomoc a neúnavnú starostlivosť, ktorú mi poskytli v ťažkej situácii a boli mi veľkou oporou počas mojej hospitalizácie. Keď od lekára počujete milé slová empatie a vidíte, že ho váš zdravotný stav naozaj zaujíma, je to najlepší liek, aký vám môžu v nemocnici naordinovať. Stres a obavy liečbu nepodporia, no láskavé slovo má pre každého pacienta zázračné účinky.
Za ich maximálnu snahu, urobiť pre pacienta všetko čo je v ich silách (častokrát nad rámec povinností), skvelý prístup, psychickú podporu, ochotu, trpezlivosť, no v neposlednom rade i za precíznosť, odbornosť a kvalitu odvedenej práce im patrí moja obrovská vďaka, úcta a obdiv.
Vážený pán riaditeľ,
už počas hospitalizácie na nemocničnom lôžku som si uvedomila, že všetko to dobré a prospešné, čoho sa mi v nemocnici vďaka personálu chirurgického oddelenia dostalo, musím okrem osobného poďakovania oceniť aj iným spôsobom. Pri odchode domov som síce odovzdala vyplnený dotazník, ktorý ste pripravili pre pacientov, aby ste anonymne získali spätnú väzbu o fungovaní oddelenia v nemocnici, to sa mi však nezdalo dostatočným vyjadrením poďakovania a spokojnosti, preto som sa rozhodla zvoliť túto formu.
V závere svojho listu dovoľte ešte podotknúť, že v období, keď sme z médií takmer dennodenne vystavovaní informáciám o nefungujúcom slovenskom zdravotníctve, omyloch a chybách lekárov, tiež o zvláštnych praktikách, ktoré sú súčasťou hospitalizácií v mnohých nemocniciach, mňa osobne veľmi teší skutočnosť, že v považskobystrickej nemocnici existuje a funguje chirurgické oddelenie, ktoré ponúka pacientom veľmi dobré podmienky a kde sa aj v dnešnej dobe dostane pacientovi tej najlepšej pozornosti a starostlivosti. Všetkým, ktorí v tejto nemocnici žijú pre svoju prácu a ja vďaka nim môžem fungovať bez väčších problémov, patrí môj veľký obdiv. Až na nemocničnom lôžku si mnohokrát uvedomíme, že zdravotníci majú tú najdôležitejšiu a zároveň najťažšiu prácu - záchranu ľudských životov a zdravia.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem za pomoc v ťažkých chvíľach a želám celému kolektívu chirurgického oddelenia nielen úspešný profesionálny rast, ale aj zachovanie obdivuhodného ľudského rozmeru, ktorý som zažila voči svojej osobe.
Vážený pán riaditeľ, na všetkých svojich kolegov - lekárov, sestry i ostatných zamestnancov môžete byť právom hrdý.
S hlbokou úctou a vďačnosťou

04.04.2023 pridal/a Margita Madajová

oddelenie/zdravotník:

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

 

Dakujem celemu oddeleniu za starostlivost o mna a moje babatko. A chcem este podakovat Patricii Kleskenovej za jej skvelu pracu,ochotu,laskavost,dobrosrdecnost a jej praca ma obrovsky vyznam!

04.04.2023 pridal/a Madajová Margita

oddelenie/zdravotník:

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

 

Chcem poďakovať všetkým zdravotníkom zato, že ja a moje bábätko sme zdraví a v poriadku. Ďakujem za našu starostlivosť počas pobytu v nemocnici.

04.04.2023 pridal/a Veronika Hostačná Minichová

oddelenie/zdravotník:

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

 

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým pani doktorke Blanke Mifkovej za privedenie mojej dcérky Emky na tento svet s neuveriteľným pocitom šťastia, ktorý predčil akékoľvek bolesti a strach. Taktiež veľké ďakujem právom patrí pôrodným sestrám a sestrám na oddelení šestonedelia a na novorodeneckom oddelení za ich ústretovosť, dobrosrdečnosť a nápomocnosť.

03.04.2023 pridal/a Vladimir Kraus

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

zdravotnícke zariadenie:

Detská fakultná nemocnica Košice

 

Chcel by som sa touto cestou poďakovať MUDr. Andrejovi KOMANOVI (ORL) a MUDr. Pavlovi FEDOROVI (KPAIM), ktorí sprevádzali moju dcéru počas operačného zákroku. Tak ako mňa, aj moje dieťa zbavili nervozity a zabezpečili úplne hladký priebeh výkonu.

03.04.2023 pridal/a Miroslava Kacirkova

oddelenie/zdravotník:

Pediatria

 

Chcem sa velmi pekne podakovat celemu personalu na detskom oddeleni na 3.poschodi, vsetky sestricky su uzasne, empaticke, pristupuju ku pacientovi s laskou. Dakujem za pristelsku atmosferu. Takisto dakujeme lekarom za profesionalitu a za otvorenu komunikaciu s rodicom, za kamaratsky pristup k detskemu pacientovi. Vsetci na oddeleni by si zasluzili vyznamenanie za to, co tu denno denne vykonavaju.

03.04.2023 pridal/a Held Marián

 

Aj keď som tu bol dlhšie, ako som predpokladal, chcem celému personálu poslať veľké ďakujem.

31.03.2023

oddelenie/zdravotník:

Úrazová chirurgia

 

Dobrý deň, rada by som v mene môjho dedka poďakovala oddeleniu cievnej chirurgie za starostlivosť pre jeho manželku Valériu, ktorá nie jeden krát ležala u Vás na oddelení a boli jej u Vás úspešne amputované nohy vďaka čomu mohla s nami byť o to dlhšie. Babka nás opustila 8.3. a chceme Vám poďakovať za všetko čo ste pre ňu spravili do posledného momentu jej života. Budeme radi ak sa to dostane na oddelenie. Prajeme veľa úspechov a zdravia. Rodina

31.03.2023 pridal/a Rado

oddelenie/zdravotník:

Psychiatria

 

V rámci celého kolektívu pacientov ( liečených osôb) by som chcel vyjadriť vďaku. Za podmienky a príjemnosť osôb personálu (doktori, primárka, zdravotné sestry, upratovačky), ktoré sa o nás starajú. Snažia sa nám pomôcť a byť ústretové. Vieme, že s niektorými pacientami nastávajú ťažké situácie. Sme radi, že spoločne vieme nájsť spoločnú cestu. Ďakujeme za spoločné aktivity, ktoré zoceľujú kolektív. Ďakujeme za stravu, ktorá je na vysokej úrovni. Boli by sme vďační za finančné prilepšenie personálu. Ďakujeme!

30.03.2023 pridal/a Daren

 

Chcel by som v mene môjho syna Darena poďakovať za skvelý, milý, priateľsky a zároveň profesionálny prístup všetkých sestričiek na oddelení JZS. Počas celého pobytu na oddelení sa ukážkovo starali o syna s ochotou odpovedali na všetky otázky- človek sa necítil ani ako v nemocnici a to vďaka nim. A nesmiem zabudnúť opomenúť aj novo zrekonštruovane priestory, ktoré určite pozitívne pôsobia na každého pacienta. Veľké ďakujem Peter

30.03.2023 pridal/a Helena Višňovská

oddelenie/zdravotník:

Liečebňa dlhodobo chorých

 

Chcem sa poďakovať lekárkam a zdravotnému personálu na oddelení LDCH za vzornú starostlivosť a príjemné správanie sestier a sanitárok, ktoré boli vždy veľmi ochotné, keď som potrebovala pomoc pri hygiene. Veľmi pekne ďakujem fyzioterapeutke pani Barborke a jej kolegovi Dominikovi. Prajem celému kolektívu hodne úspechov a veľa zdravia v ich namáhavej práci. Za všetko zvlášť ďakujem hlavnej sestre pani Horvátovej, ktorá sa mi postarala o príjemný pobyt v tomto zariadení. Ešte raz veľká vďaka za všetko!

29.03.2023

oddelenie/zdravotník:

Psychiatria

 

Dobrý deň praje, volám sa Mikolášová a všetkým zo FNsP zo srdca ďakujem!

27.03.2023 pridal/a Miroslav Obšivaný

oddelenie/zdravotník:

Mudr. Nečas,prednosta

zdravotnícke zariadenie:

Univerzitná nemocnica Martin

 

Na ortopédii v Martine mi vymenili obidva bedrové kĺby (Mudr. Hrubina) a v novembri 2022 obidve kolená naraz(Mudr.Nečas). Po štyroch mesiacoch - v marci som už znovu lyžoval a chodil po horách. Všetká česť všetkým lekárom a sestrám aj na oddelení za ich profesionálnu prácu. To ako ma dali "dokopy" a všetky kĺby, je perfektné. Ozaj treba poďakovať celému kolektívu pod vedením prednostu p. Nečasa za výbornú prácu. Ešte raz všetkým ďakujem a môžem si naplno ďalej užívať dôchodok.(mám 67 rokov)

27.03.2023 pridal/a Eva Kováčová

oddelenie/zdravotník:

Celé zariadenie

 

Chcem sa velmi pekne podakovat pracovnikom chirurgickeho oddelenia za ich starostlivost a ludsky pristup pocas mojej hospitalizacie. Menovite sestricke Zdenke, ktora ma prijimala v den operacie a napriek rannym hodinam, mnozstvu prace a casovemu stresu vsetko vysvetlila a odpovedala na moje otazky. A tiez sestricke Jarke za jej priastup, zaujem a milu ludsku komunikaciu. DAKUJEM