Poďakovania ( spolu 7908 )

 
vyhľadaj zdravotnícke zariadenie

18.02.2021

oddelenie/zdravotník:

Pediatrická ortopédia

 

Dobrý deň,
chcela by som vyjadriť pochvalu celému Oddeleniu pediatrickej ortopédie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Na tomto oddelení som so synom minulý týždeň bola hospitalizovaná. Syn podstúpil ortopedickú operáciu, ktorá, dúfam, skvalitní jeho ďalší život.
Pán primár spolu so svojím zástupcom riadi skvelých, šikovných odborníkov - lekárov a fyzioterapeutov, ktorí riešia zložité ortopedické problémy. Všetko ochotne vysvetlia rodičom a nešetria pochvalou mladých pacientov za ich pokroky, čo je vždy veľmi povzbudivé a prináša nádej na skoré zotavenie. Ďakujem, že sa nevzdávajú a operujú aj v tejto neľahkej dobe, lebo vedia, že detskí pacienti ich za každých okolností potrebujú...
Okrem lekárov má pán primár vo svojom tíme empatické a vždy nápomocné zdravotné sestry, vrátane vrchnej sestry. Pracujú s úsmevom na tvári, so zmyslom pre humor, aj keď majú 24 hodín vždy plné ruky práce, čo si všimne asi každý rodič, ktorý na oddelení pobudne spolu so svojím dieťaťom. Toto je pre pacienta veľmi dôležité a pre detského pacienta obzvlášť.
Musím pochváliť aj technický personál, ktorý zabezpečuje stravu, stará sa o čistotu a pohodlie mladých pacientov. Žienky sú vždy ochotné a neodmietnu byť nápomocné...
Za tých pár dní, čo sme strávili na Pediatrickej ortopédii vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline som zistila, že zdravotníctvo na Slovensku musí byť predovšetkým o skvelých zamestnancoch a odbornom vedení. Aj keď nášmu zdravotníctvu často chýba finančné a materiálne zabezpečenie zahraničných nemocníc, na pediatrickej ortopédii sme to nepocítili - vďaka oddaným ľuďom, ktorí robia všetko, čo je v ich silách, aby pacient aj v ťažkej životnej chvíli mohol zostať človekom. Na oddelení i pred operačnou sálou som stretla skvelých ľudí.
Dúfam, že týchto ľudí ani v budúcnosti a za žiadnych okolností neopustí entuziazmus, energia, chuť a vytrvalosť v práci, ktorú pre deti a ich rodiny robia.
Robia to s láskou a robia to skvele!
Želám pánovi primárovi, aj celému neúnavnému kolektívu Oddelenia pediatrickej ortopédie hlavne veľa sily a úspechov v ďalšej práci a tiež im všetkým želám zdravie a spokojnosť v súkromnom živote!
Adriana G