Poďakovania ( spolu 7908 )

 
vyhľadaj zdravotnícke zariadenie

18.02.2021 pridal/a Simona

 

Touto cestou chcem povzbudiť a podporiť rodičky, ktoré sú covid pozitívne, aby sa ničoho nebáli. Keďže som už bola týždeň po termíne, dva dni pred plánovanou indukciou mi vyšiel pozitívny PCR test. Mala som rodiť v úplne inej pôrodnici, s dohodnutým pôrodníkom, všetko bolo vopred dohodnuté. Ten prvotný šok bol hrozný, už len z toho dôvodu, že som to nečakala, nakoľko som nemala žiadne príznaky a doteraz ich nemám. Bola to jedna veľká neznáma, nevedela som do čoho idem, či uvidím svoje dieťa po pôrode.
Nakoniec som porodila 10 dní po termíne, veľmi som sa bála, ako to dopadne. Preto sa chcem veľmi poďakovať personálu, že aj napriek prísnym opatreniam boli pre mňa veľkou psychickou podporou a to MUDr. Krausovi s jeho profesionálnym a hlavne ľudským prístupom k rodičke, pôrodným asistentkám Cilke a Jarke, ktoré sa o mňa celý čas pri pôrode starali a podporovali ma, ale aj celému kolektívu neskutočne milých sestričiek GPO.
Pôrod bol prirodzený a dopadol nad moje očakávania. Všetok ten strach mi vynahradil náš synček Jakubko, s nečakanými, ale poriadnymi mierami chlapa – 4600g a 53cm, ktorého mi hneď po pôrode priložili na telo. Synčeka následne vzali na všetky kontrolné vyšetrenia. O všetkom som bola vopred telefonicky informovaná milou a skúsenou primárkou novorodeneckého odd. MUDr. Kostelníkovou. Vedela som, že môj synček je v dobrých rukách. Chcem poďakovať všetkým sestričkám novorodeneckého oddelenia a hlavne sestričke Stanke, ktorá mi hodinku po pôrode posielala fotky a videá nášho pokladíka.
Po dohode so sestričkami mi priniesli synčeka, mala som ho pri sebe už pár hodín po pôrode. Odvtedy bol synček pri mne až do ukončenia pobytu v pôrodnici, čo bolo pre mňa veľmi dôležité, takže ani s dojčením nebol žiaden problém. Pri dojčení a kontakte s ním som vždy používala respirátor a dodržiavala hygienu, ale to bolo to najmenej, čo som mohla urobiť pre ochranu svojho syna, aj keď som vedela, že jeho PCR test bol negatívny.
Takže milé budúce mamičky, ak sa dostanete do takejto situácie, nebojte sa, stačí dôverovať skúsenému personálu, môžem Vás ubezpečiť, že Vaše dieťa bude v dobrých rukách a ak bude všetko v poriadku, tak aj po zvyšok pobytu bude dieťatko výhradne pri Vás a budete si môcť naplno užívať nenahraditeľné chvíle s ním. Strach bol veľmi veľký, ale kvôli vytúženému malému stvoreniu dokážete
vydržať aj nemožné.
Ešte raz, obrovské ďakujem patrí celému personálu v covid pôrodnici UNLP Košice na Rastislavovej.

Mama Simona a Jakubko