Poďakovania ( spolu 8785 )

 
vyhľadaj zdravotnícke zariadenie

26.10.2021 pridal/a Jana Zamborská

zdravotnícke zariadenie:

Fakultná nemocnica Trnava

 

Chcem sa veľmi pekne poďakovať, celej Gynekologicko- pôrodníckej klinike FNTT. Od oddelenia na pôrodníckom príjme, cez pôrodnú sálu, šestonedelie po novorodenecké oddelenie.
Sestričkám na príjme, lekárom na poradniach i na šestonedelí. Žiaľ mená sestričiek na príjme si nepamätám, akurát pani Martinku, a z mien lekárov si pamätám MUDr. Bratičák, MUDr. Ďuricová, MUDr. Kalinayová, MUDr. Brimichová, MUDr. Elzerová, MUDr. Laurincová.

Na príjem som prišla 20.10. 2021 okolo druhej hodiny ráno, všetci na príjme i na čakačke pôsobili pokojne, milo, kľudne. Musím však aj povedať, že na čakačke možno až príliš kľudne, najmä keď som prišla s kontrakciami 2-5 minút a dávali si všetci na čas, hoci ako treťorodička som cítila, že čas pôrodu sa blíži a nemám veľmi čas ani chuť ležať na posteli a oddychovať, ale radšej čím skôr dostať intravenózne penicilín (napokon mi ho ani nestihli dať, no našťastie sa bábätko nenakazilo) a hýbať sa, aby to čím skôr prišlo... To je azda moja jediná výtka.

Som veľmi vďačná MUDr. Terézii Mišíkovej Laurincovej, že mi na poradni verila, a hoci som už dlho prenášala, dala mi ešte šancu a čas počkať na spontánny príchod pôrodu.. Čo sa napokon aj nad ránom stalo, a nemusela som na ôsmu prísť na príjem...  O to väčšie prekvapenie bolo, že pani doktorka mala práve vtedy službu, takže sme to spolu aj dobojovali do úspešného konca alebo skôr začiatku našej 4,5 kg Zuzky. 

Nie som zástanca "objednávania si pôrodníka" k pôrodu. Pri troch pôrodoch je to pre mňa vždy prekvapenie, kto má službu, kto ma odrodí ( pri druhom pôrode to boli na 99% pôrodné asistentky). Verím totiž všetkým, že sú na profi úrovni zvládnuť všetko, a že dôležitú úlohu, tam zohrávam ja. Práve preto mi je ľúto, že lekári "neobjednaní" k pôrodu, nie sú finančne zvýhodnení, hoci práve oni by si to zaslúžili, nakoľko počas smeny majú práce viac než dosť..

Veľká vďaka patrí aj sestričkám a sanitárkam na pôrodnej sále, obzvlášť Zuzkám, ktoré sa úprimne tešili z našej narodenej Zuzky a boli naozaj milé a nápomocné pri aj po pôrode, keď som bola dočasne ubytovaná na čakačke.
Vďaka aj za milý prístup a ochotu následne na šestonedelí i na novorodeneckom, za usmievavý personál. Prepáčte, neviem Vaše mená, ale všetky ste boli veľmi fajn (lekárky, sestričky, sanitárky aj upratovačky pri ich mravenčej práci aby sme sa cítili fajn.) Ako ste sa ochotne pýtali, či niečo potrebujeme a ako sa cítime, prípadne poradili, či vysvetlili, ak bolo treba. Špeciálne si spomínam na jednu pani (sestričku či sanitárku), ktorá nám v jedálni vždy úžasne vtipne a hlavne neúnavne popriala "Dobrú chuť!" 

Viem, že to máte v súčasnej covid dobe náročné, či už podmienkami alebo aj kapacitne zvládnuť množstvo rodičiek, no svoju prácu robíte dobre a fandím Vám všetkým.
Prajem Vám naďalej veľa múdrosti, rozvahy, ľudskosti a zanietenia vo vašej práci.

Spokojná mamina
Jana Zamborská