Poďakovania ( spolu 9184 )

 
vyhľadaj zdravotnícke zariadenie

15.06.2022 pridal/a Anastázia Sýkorová

oddelenie/zdravotník:

MUDr. Juraj Šútovský

zdravotnícke zariadenie:

Univerzitná nemocnica Martin

 

Nezvládala som pracovné nasadenie. Nie preto, že sa mi nechce pracovať, ale ak máte bolesti ťažko podáte adekvátny výkon. Pol roka na PN, žiadny posun, nič. Len si ma prehadzovali, jedno oddelenie s druhým. Svetielko nádeje mi zasvietilo, keď som absolvovala MR vyšetrenie, ale aj to rýchlo zhaslo, keď mi oznámili, že tam nič nie je. Ale pre istotu mi odporučili konzultáciu u neurochirurga. A tak sa začal kolotoč volaní po všetkých nemocniciach na Slovensku. Termíny v nedohľadne a mňa tlačil čas. Neviem prečo som si nechávala nemocnicu v Martine ako poslednú? A čuduj sa svete, mohla som si vybrať lekára aj termín vyšetrenia, ktorý bol o tri týždne. Hneď ako som vošla do ambulancie, som si všimla, že niečo je iné, ako poznám z iných ambulancií. Sestrička aj lekár, boli usmiaty, príjemní, ľudskí a to sa teda dnes len tak nevidí. Aspoň ja mám takú skúsenosť. Hneď ako sa načítali snímky, mi lekár oznámil, aké mám možnosti a že najlepšie by to bolo zoperovat. Bez váhania som súhlasila, pretože žiť s bolesťou som už nechcela. Pravá ruka mi neustále tŕpla, bolela ma, ako keby mi ju lámali na milión kúskov, mala som bolesti hlavy takmer každý deň. Dostala som presné informácie o tom, čo ma čaká, ako prebieha samotná operácia, možné komplikácie a čo bude nasledovať po operácii. Odchádzala som s termínom operácie, ktorá sa konala o mesiac a pól a s pocitom, že sa na ňu doslova teším.
Nástup na hospitalizáciu bol pre mňa veľkým prekvapením. Samozrejme pozitívnym. Celé oddelenie neurochirurgie, tvoria zdravotníci, ktorí sa neminuli svojim povolaním, či už svojou odbornosťou, alebo ľudským prístupom. Nestretla som sa s nikým, kto by ma odbil, či odignoroval. Vždy bol prítomný úsmev a ochota. MUDr. Juraj Šútovský odviedol dokonalú operáciu hernie diskov C4/5 C5/6 C6/7 s kompresiou miechy. Od operácie som ani raz nemala bolesti, ruka mi netŕpne a hlava ma už nebolí. Pooperačná starostlivosť bola bezchybná. Dovolím si tvrdiť, že všetci pacienti na oddelení boli maximálne spokojní, personál od lekárov, cez zdravotné sestry, až po sanitárov bol vždy ústretový.
V súčastnosti som v rekonvalescencii a cítim sa výborne. Touto cestou, sa chcem veľmi pekne poďakovať MUDr. Jurajovi Šútovskému za jeho vysoko odbornú prácu a za ľudský prístup. Moje poďakovanie patrí celému oddeleniu neurochirurgie v UN Martin. Bodaj by sme takých ľudí v zdravotníctve mali vždy dostatok. Ak by som sa dnes rozhodovala kam ísť a komu zveriť moje zdravie, rozhodla by som sa opäť pre UN Martin.
Patrí Vám moje veľké Ďakujem.