Poďakovania ( spolu 9184 )

 
vyhľadaj zdravotnícke zariadenie

16.06.2022 pridal/a Iveta Vyberalova

oddelenie/zdravotník:

Mudr. Marianna Grigerová

 

Dobrý deň,

chcela by som sa poďakovať pani doktorke Marianne Grigerovej, že mi pomohla v roku 2016, keď sa mi veľmi zrýchlila štítna žľaza a nikto zo zaneprázdnených endokrinológov v bližšom ani ďalekom okolí ma nechcel zobrať. Patrila som do regiónu pána doktora Podobu, ktorý bol na dlhodobej PN.
Už niekoľko mesiacov som sa cítila naozaj zle, stratila som veľa váhy, nemohla som pracovať a chodila som iba s podporou turistickej paličky. Veľa som kašľala a veľmi ťažko sa mi dýchalo. Bála som sa, že mi nikto nepomôže a môj stav sa bude naďalej zhoršovať. Pani doktorka a jej sestrička si ma na chodbe všimli a rozhodli sa mi pomôcť, prijali ma do ambulancie, zobrali mi krv, nasadili mi thyrozol a okamžite po prvej dávke troch tabletiek som pocítila zlepšenie a dokázala som ísť na WC bez turistickej paličky. Neskôr som z dôvodu niekoľkých infekcií bola hospitalizovaná, a pani doktorka ochotne telefonicky konzultovala moje výsledky a odborne radila mojim ošetrujúcim lekárom na Kramároch, ako mám pri dávkovaní thyrozulu postupovať.
Dnes, kedykoľvek pociťujem ťažkosti súvisiaci so štítnou žľazou, pani doktorka ma príjme na vyšetrenie alebo na odber krvi. Tiež veľmi promptne komunikuje prostredníctvom e-mailov. A hoci minule nemala k dispozícii zdravotnú sestru, keď som prišla na vyšetrenie krvi, sama mi spravila odber.
Uvedomujem si, že slovenské zdravotníctvo nie je v ideálnom stave, že máme akútny odliv sestier a nedostatok lekárov. Ale pani doktorku Grigerovú vnímam ako výnimočne kompetentnú, ľudskú a ochotnú pomôcť i nad hranice svojho platu a svojho oficiálneho rozsahu práce. Veľmi si to vážim, som veľmi vďačná, že môžem byť jej pacientkou.

Ďakujem a prajem všetko dobré.

Iveta Vyberalová