Do projektu sú zapojené zdravotnícke zariadenia, ktorým záleží na podpore svojich zamestnancov a uvedomujú si dôležitosť interakcie medzi zdravotníckym personálom a pacientmi.
Zapojením sa do projektu šíri nemocnica jeho hlavnú myšlienku a vytvára pre pacientov priestor zanechať jej zdravotníckym pracovníkom pozitívnu spätnú väzbu na ich prácu a to buď vo forme vypísaného ďakovného lístka alebo pridaním poďakovania priamo na portál www.podakuj.sk.
Zdravotnícke zariadenie sa cez portál www.podakuj.sk zároveň dostáva do povedomia širokej pacientskej verejnosti. Ide o promo priestor, kde sa pacienti dozvedajú o pozitívnej skúsenosti, ktorú mali s daným zariadením iní pacienti.
Zdravotníci, ktorí si o sebe prečítajú slová chvály a vďaky od pacientov, ktorým pomohli, si viac uvedomujú hodnotu svojho povolania a majú väčšiu motiváciu vo svojej práci zotrvať a ďalej v nej napredovať.
AGEL SK
Spoločnosť AGEL pôsobí na Slovensku od roku 2006 prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti AGEL SK a prevádzkuje jedenásť nemocníc, špecializovanú nemocnicu v Bratislave, pracovnú zdravotnú službu a ďalšie spoločnosti, ktoré súvisia s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. AGEL SK pokračuje na Slovensku vo svojom dlhodobom zámere, v poskytovaní efektívnej zdravotnej starostlivosti v ekonomicky stabilných zdravotníckych zariadeniach, ktoré prevádzkuje. Snahou je zaistenie ich ďalšieho rozvoja, ktorý sa prejaví rastom kvality zdravotníckych služieb pre obyvateľov príslušného regiónu. AGEL SK a.s. sa zameriava na rozvoj nemocníc nielen ako celku, ale tiež rozširovanie starostlivosti v jednotlivých odboroch medicíny. AGEL zamestnáva takmer 13 000 zamestnancov, na Slovensku je to takmer 4 500 zamestnancov. Vytvárame priaznivé prostredie pre zamestnancov a podporujeme profesijný a osobnostný rozvoj prostredníctvom rôznych vzdelávacích aktivít. Prioritou spoločnosti je kvalita, bezpečná a kvalitná zdravotná starostlivosť. Mimoriadny dôraz kladieme na osvetu v prevencii. Kontinuita liečby je pre nás dôležitým prvkom na ceste k uzdraveniu. Podporujeme vedu, výskum, vzdelávanie, intenzívne spolupracujeme so školami a univerzitami.
Nemocnica AGEL Komárno s.r.o.
Nemocnica Bánovce - 3. súkromná nemocnica, s.r.o.
Nemocnica Handlová - 2. súkromná nemocnica, s.r.o. Handlová
Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s.
Nemocnica AGEL Krompachy s.r.o.
Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a.s.
Nemocnica Zvolen a.s. prevádzka Krupina
Nemocnica Zvolen a.s.
Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s.
Nemocnica Levice s.r.o.
Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o.
Fakultná nemocnica AGEL Skalica a.s.
Poslaním Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica, a.s. je poskytovanie kvalitnej a bezpečnej zdravotnej starostlivosti s cieľom vytvoriť nemocnicu podľa predstáv našich klientov. Jedným z hlavných pilierov takto poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú ľudia - kvalifikovaní, odborne spôsobilí ako aj právne sebaistí. Sestry sú srdcom a dušou zdravotníckeho zariadenia a svojím ľudským prístupom a pozitívnou energiu môžu zmeniť vnímanie nemocničného prostredia. Vyjadrenie úcty, rešpektu no najmä vďaky sestrám je hnacím motorom v ich každodennej činnosti a pomáha im uvedomiť si, že ich povolanie má zmysel. Účasť v projekte „Poďakuj sestre“ je pre nemocnicu prísľubom vytvorenia prostredia, v ktorom pacient naplní svoje očakávania pri zlepšovaní zdravia, na pôde nemocnice sa bude cítiť vítaný a s dôverou a istou sa na nás obráti pri každej ďalšej návšteve.
Univerzitná nemocnica Bratislava
Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) je najväčším zdravotníckym zariadením na Slovensku. Základným poslaním UNB je návrat strateného zdravia a záchrana života. UNB tvorí päť nemocníc – Nemocnica Ružinov, Nemocnica ak. L. Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice. Nemocnica zamestnáva vyše 1400 lekárov a 2 200 sestier, celkovo približne 6 000 zamestnancov. V Univerzitnej nemocnici Bratislava je viac ako 100 000 hospitalizácií ročne, jej zdravotníci operujú pacientov viac ako 56 000-krát za rok, ambulantné ošetrenia a výkony stúpli medziročne o 50-tisíc. Nemocnica poskytuje ambulantnú, ústavnú zdravotnú starostlivosť, odber orgánov, tkanív a buniek od darcov, ich spracovanie a prenos príjemcovi.
Nemocnica Ružinov - UNB
Nemocnica akademika Ladislava Dérera - UNB
Nemocnica sv. Cyrila a Metoda - UNB
Nemocnica Staré Mesto - UNB
Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice - UNB
Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. Banská Bystrica
Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. Banská Bystrica je špecializované zdravotnícke zariadenie, ktoré poskytuje ambulantnú a ústavnú starostlivosť pacientom s chorobami srdca a veľkých ciev. Projekt „Poďakuj sestre“ je pre naše zdravotnícke zariadenie výzva, ktorá prináša nielen pre sestry ale aj lekárov nové vedomosti, nové skúsenosti a predovšetkým, od pacienta dostaneme spätnú väzbu, že prácu, ktorú vykonávame robíme kvalitne, zodpovedne, spoľahlivo a má význam. Hlavný zmysel pre sestru je starostlivosť zameraná na pacienta, na spoluprácu s ostatnými spolupracovníkmi a členmi zdravotníckeho tímu. Spokojnosť pacienta je jedným z najdôležitejších prvkov, ktoré ovplyvňujú prognózu zdravotného stavu. Sestra je symbolom pomoci a nádeje, a vidieť šťastného, spokojného a vyliečeného pacienta, a navyše ak vám za poskytnutú ošetrovateľskú starostlivosť vysloví poďakovanie – je to najvyšším ocenením a sestru motivuje stať sa ešte lepšou. Je to morálne ocenenie jej práce, sestre vyslovené poďakovanie vyčarí úsmev na tvári, zvyšuje empatiu, taktiež možnosť profesionálneho rastu, kontrola zodpovednosti a v neposlednom rade uznanie statusu povolania „SESTRA“. Spoločne teda podporme dobrú vec a oceňme tých, ktorí si zaslúžia našu úctu a rešpekt. ĎAKUJEME!
Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o.
Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o. (ďalej len ŠNOP) je jediné špecializované zdravotnícke zariadenie svojho druhu na Slovensku, ktoré sa budovala dlhodobo a systematicky, s hlavným zameraním na pacientov s problémami oporno-pohybovej sústavy. Pacientovi sa na jednom mieste poskytuje komplexná ambulantná a hospitalizačná ortopedicko-protetická starostlivosť a doplnkové činnosti súvisiace s liečbou. ŠNOP je vo všetkých svojich častiach budovaná plne bezbariérovo, takže je prispôsobená pre pohyb pacientov s problémami pohybového aparátu. V súčasnosti ŠNOP poskytuje svoje služby v moderne zrekonštruovaných priestoroch ambulantného, lôžkového, fyziatricko-rehabilitačného, operačného oddelenia a RTG pracoviska s nepriamou digitalizáciou. Celý tím zdravotníckych pracovníkov (lekári, sestry, fyzioterapeuti, iní zdravotnícki pracovníci) sa neustále vzdelávajú, aby zdravotná starostlivosť v našej nemocnici bola poskytovaná v súlade s najnovšími trendami a požiadavkami legislatívy na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Preto vítame projekt vzdelávania v právnej oblasti, pretože len ten, kto rozumie svojim právam a povinnostiam a pozná práva pacienta môže vykonávať svoju prácu v sektore zdravotníctva na profesionálnej úrovni. Za toto každodenné úsilie patrí veľké poďakovanie celému tímu našich zdravotníckych pracovníkov. Taktiež sa chceme poďakovať nielen občianskemu združeniu Komora pre medicínske právo – MEDIUS, ktoré pripravilo projekt PRÁVNA AKADÉMIA, ale aj všetkým pacientom, ktorí nešetria slovami chvály pre zdravotníckych pracovníkov. Dobre mienená a včas vyslovená pochvala je pre zdravotníckych pracovníkov v každodenných vypätých situáciách veľmi motivujúca.
Nemocnica s poliklinikou Brezno, n.o.
Nemocnica s poliklinikou Brezno, n.o. je všeobecnou nemocnicou, ktorá poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť pacientom v okrese Brezno a čiastočne aj pacientom severných častí okresov Poltár, Rimavská Sobota a Revúca. Je teda nemocnicou so spádovou oblasťou s cca 100 000 obyvateľmi. Okres Brezno s umiestnením v srdci Slovenska s rozlohou 1 265,21 km2 patrí medzi najväčšie a turisticky najatraktívnejšie slovenské okresy. S rýchlym rozvojom turizmu v Nízkych Tatrách a Slovenskom rudohorí význam nemocnice, ktorá je uprostred týchto pohorí, z roka na rok rastie. Vzhľadom na uvedené nemocnica prijala víziu poskytovať pacientom zdravotnú starostlivosť európskeho štandardu kvalifikovaným personálom, ktorého práca je na vysokej odbornej úrovni a prístup k pacientom empatický, aby sa postupne stávala „Nemocnicou, ktorá má srdce.“ Aby nemocnica túto víziu aj dosiahla, postupnými systematickými krokmi z personálneho hľadiska vyhľadáva a zamestnáva vysokokvalifikovaný zdravotnícky personál, z pohľadu liečebno-preventívnej starostlivosti pravidelne optimalizuje fungovanie svojich ambulancií, oddelení a ďalších pracovísk, z materiálno-technického hľadiska postupne rekonštruuje svoje interné priestory a revitalizuje prístrojovú techniku, ďalej hľadá nové spôsoby financovania (účasť na čerpaní eurofondov a rôznych dotácií, získavanie sponzorských darov, vlastné podnikateľské aktivity, organizovanie verejných zbierok a pod.), a taktiež začala do niektorých svojich činností zapájať aj širokú verejnosť (otvorenie nemocničnej kaplnky, dobrovoľnícka činnosť, prezentácia zdravotníckych povolaní a práce na školách a pod.). Nemocnica s Poliklinikou Brezno, n.o. sa taktiež snaží, aby ruka v ruke s kvalitnou a empatickou zdravotnou starostlivosťou sa zvyšovala aj miera vďačnosti zo strany pacientov, keďže je to práve vďačnosť, ktorá neraz dodáva zdravotníckym pracovníkom silu pri ich náročnom povolaní, pri ktorom sú oveľa častejšie vystavení pohľadu na smrť a iné ľudské tragédie.
Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca
Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca je všeobecnou nemocnicou v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, ktorá poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť v regióne Kysúc v zmysle platnej legislatívy na základe uzatvorených zmlúv so zdravotnými poisťovňami. Zdravotná starostlivosť je poskytovaná pre obyvateľov spádového územia okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto ako aj ďalším pacientom, ktorí potrebujú neodkladnú zdravotnú starostlivosť a bez takejto pomoci by bol ohrozený ich život alebo zdravie. Predmetom činnosti KNsP je poskytovanie špecializovanej ambulantnej a ústavnej zdravotnej starostlivosti, spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek. V súčasnosti má 436 lôžok. Zabezpečuje činnosť pracovísk jednotiek intenzívnej starostlivosti v odboroch vnútorné lekárstvo, neurológia, pediatria, chirurgia, úrazová chirurgia, gynekológia a pôrodníctvo, neonatológia a 6 lôžok pre oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny. Zároveň poskytuje ošetrovateľskú starostlivosť v Dome ošetrovateľskej starostlivosti pre obyvateľov nielen Žilinského kraja. Význam KNsP je determinovaný lokalizáciou v prihraničnom regióne s Poľskou republikou a Českou republikou (Euroregión Beskydy) a množstvom regionálnych, ale aj celoslovenských významných centier turistického ruchu. V súčasnej dobe je KNsP situovaná v troch hlavných budovách – pavilónoch a viacerých technicko – hospodárskych objektoch.
Dolnooravská nemocnica s poliklinikou Ladislava Nádaši Jégého Dolný Kubín
Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ladislava Nádašiho Jégé v Dolnom Kubíne je nemocnicou nadregionálneho významu, s významným podielom pacientov z iných regiónov. Významným rysom DONsP je komplexnosť diagnostiky a liečby. DONsP má v súčasnosti veľa zamestnancov, ktorých základným a najdôležitejším poslaním je nepretržite zabezpečovať liečebno-preventívnu a ošetrovateľskú starostlivosť o našich pacientov, na úrovni súčasných poznatkov lekárskych a humanitných vied, v podmienkach slovenského zdravotníctva. Stredobodom pozornosti zdravotníckych zamestnancov je prospech chorého v každej situácii a kvalitná zdravotná starostlivosť, ktorú poskytujú pacientom od prenatálneho obdobia, až do obdobia vysokej staroby. Základným poslaním nemocnice je zabezpečovanie liečebno-preventívnej a ošetrovateľskej starostlivosti. Kvalifikovaný personál sa snaží pristupovať ku každému pacientovi s jediným cieľom a tým je spokojnosť a prinavrátenie zdravia. Politikou zdravotníckeho zariadenia, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, je poskytovať služby, ktoré budú trvalo uspokojovať požiadavky a potreby pacientov, ale aj zdravotných poisťovní. Cieľom je, aby diagnostické výstupy a terapeutické postupy svojou kvalitou zodpovedali zamýšľanému účelu a spĺňali všetky požiadavky objednávateľa na kvalitu.
Detská fakultná nemocnica Košice
DFN Košice je špecializovanou koncovou nemocnicou, ktorá slúži deťom z Košického aj Prešovského kraja. Od založenia prvého detského oddelenia v roku 1924 a vzniku samostatnej detskej nemocnice v roku 1966 prešla mnohými zmenami a sťahovaniami. Viacero plánov sa podarilo zrealizovať, niektoré z nich stroskotali vo svojich začiatkoch, niektoré sa neuskutočnili pre rôzne zhody náhod. V roku 2004 sa Detská nemocnica presťahovala zo svojho dlhoročného sídla blízko centra Košíc na Moyzesovej ulici 9 do prenajatých priestorov Fakultnej nemocnice Louisa Pasteura na Triede SNP 1. Našou snahou bolo postupne získať vlastné priestory a prispôsobovať ich potrebám detského pacienta. Za pomoci eurofondov sme v rokoch 2013 - 2015 realizovali modernizáciu našej nemocnice. Vďaka týmto rozsiahlym stavebným úpravám sme docielili kompletnú rekonštrukciu dvoch oddelení, zmodernizovali Centrálny príjem, nadstavili dve podlažia, zriadili tri špičkové operačné sály, vlastnú nemocničnú lekáreň, zateplili budovy a vymenili okná. V súčasnosti nemocnica poskytuje zdravotnícke služby pacientom na 2 klinikách, na 6 lôžkových oddeleniach a v 37 špecializovaných ambulanciách.
Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš
Je všeobecnou nemocnicou, poskytuje zdravotnú starostlivosť pre cca 74 000 obyvateľov spádovej oblasti Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádok. Ďalšie nároky na poskytovanie zdravotníckych služieb súvisia so značným rozvojom turistiky a športu v okrese Liptovský Mikuláš a veľkým počtom tu sa nachádzajúcich rekreačných zariadení a súkromných rekreačných chát. Z poliklinických služieb LNsP MUDr. Ivana Stodolu poskytuje už len ambulantné služby v odbore : klinickej onkológie a detskej kardiológie. Ťažiskom činnosti LNsP MUDr. Ivana Stodolu je poskytovanie ústavnej zdravotnej starostlivosti. Nemocnica má k dnešnému dňu celkom 280 postelí a zamestnáva celkom 605 zamestnancov. V nemocnici sú zriadené všetky potrebné oddelenia spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek. K dispozícii je pracovisko CT, angiografické a mamografické pracovisko. Pri internom oddelení je zriadená samostatná JIS - v odbore kardiológia a stredisko dialýzy. Nemocnica pozostáva z dvoch samostatných areálov - nemocnice a polikliniky, ktorá je od nemocnice vzdialená 300 m. Areál nemocnice je umiestnený v mestskej časti Palúdzka. Nemocnica je riešená pavilónovým spôsobom, pričom jednotlivé pavilóny sú umiestnené v rozsiahlom upravenom parku. V nemocnici je vybudovaná pristávacia plocha pre sanitné vrtuľníky - heliport. Nemocnica má na veľmi dobrej úrovni vybudovanú infraštruktúru - vlastná kotolňa, vlastná ústavná kuchyňa, vlastná údržba, ČOV, náhradný zdroj elektrickej energie, vnútro areálové komunikácie. V nemocnici je vybudovaný centrálny informačný systém.
Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená
Základným poslaním nemocnice je poskytovať komplexnú zdravotnú starostlivosť a služby s ňou súvisiace, v súlade s najnovšími trendmi diagnostiky a liečby, ktoré budú viesť k prinavráteniu zdravia pacientom. V tomto duchu pristupuje nemocnica ku každému pacientovi. Pacient je najdôležitejšou súčasťou práce nemocnice, ktorú je potrebné neustále skvalitňovať. Nemocnica je preto otvorená námetom, pripomienkam i poďakovaniam zo strany pacientov, ktoré k tomuto zámeru prispejú a pomôžu ovplyvniť kvalitu poskytovaných služieb, a tým spokojnosť každého pacienta.
Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina
Nemocnica zachytila moderný trend neinvazívnych vyšetrovacích metód, špičkovú úroveň v intenzívnej starostlivosti pri kritických stavoch na jednotkách intenzívnej starostlivosti a na oddelení anestézie a intenzívnej medicíny. Výsledkami liečby onkologických ochorení sa môže porovnávať s významnými pracoviskami nielen na Slovensku. Novodobé dejiny nemocnice v Žiline sa začali písať r.1913, keď rakúsko-uhorská vláda dala súhlas na vybudovanie Uhorskej kráľovskej štátnej očnej nemocnice. Postavili ju v priebehu neuveriteľného jedného roka (v súčasnosti je v tejto budove očné a otorinolaryngologické oddelenie). Pri jej zrode a budovaní, takmer 40 rokov stál žilinský rodák MUDr. Vojtech Spanyol ako riaditeľ a zároveň 48 rokov pôsobil vo funkcii primára očného oddelenia. Ďalšou historickou budovou je kaštieľ v Bytčici, v ktorom je umiestnená časť psychiatrického oddelenia a pre nemocnicu začal slúžiť v roku 1920 ako detská nemocnica. V 30-tých rokoch sa vybudovali chirurgicko-pôrodnícky pavilón, budova prosektúry, infekčný pavilón a hospodárska budova. V povojnových rokoch novo vzniknuté oddelenia (interné, neurologické, tuberkulózy a ďalšie) umiestnili v súkromných vilách v blízkosti nemocnice. V 50-tych rokoch nastal najväčší rozvoj nových oddelení, keď niektoré z nich boli medzi prvými v republike. Súčasný areál sa vybudoval v 60-tych a 70-tych rokoch a oddelenia sa presťahovali do účelových priestorov.
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom n.o.
Ošetrovateľské centrum a Slnečný dom v Humennom vhodne kombinujú rôzne spôsoby ošetrovateľskej a sociálnej pomoci chorým občanom. Poskytuje odbornú nepretržitú sesterskú, lekársku a sociálnu starostlivosť vo forme krátkodobých, ale aj dlhodobých pobytov pre klientov. Cieľom Ošetrovateľského centra a Slnečného domu v Humennom je vytvoriť klientom prostredie navodzujúce príjemný domov, chrániť a zlepšovať zdravie klientov v súlade s ich očakávaniami a potenciálom uzdraviť sa, zmierňovať utrpenie tým chorým, ktorým zdravie navrátiť nie je možné pri maximálnej emocionálnej a sociálnej podpore. Personál sa snaží tvorivo budovať a zdokonaľovať najoptimálnejší model starostlivosti o chronicky chorých a starých klientov s prepojením na sociálnu službu, v prípade potreby a nepriaznivej sociálnej situácie.
Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky
Sieť zdravotníckych zariadení v okrese ani svojím rozsahom ani priestorovým vybavením nevyhovovala potrebám už začiatkom šesťdesiatych rokov. Preto ešte v roku 1960 po územnej reorganizácii sa prikročilo k spresneniu koncepcie výstavby novej nemocnice. Definitívne schválená celá akcia bola už programovým vyhlásením prvej vlády SR dňa 24.1.1969. Dňa 4.6.1969 bol položený základný kameň Nemocnice s poliklinikou a OHES na Slovenskej ul. v Nových Zámkoch.
Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.
Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún. V rozľahlom 24-hektárovom areáli bol vybudovaný nasledovný komplex budov: 13 poschodový monoblok s lôžkovými oddeleniami, širšie komplementy so spoločnými vyšetrovacími zložkami, užšie komplementy s operačnými sálami. Na tieto objekty nadväzuje poliklinická časť s detskou lôžkovou časťou. Samostatnými budovami sú administratívna budova, budova hygieny, patológia a súdne lekárstvo, stravovacia prevádzka, práčovňa, doprava s garážami, dielne vlastnej údržby, skladové hospodárstvo, energocentrá a kyslíkové hospodárstvo.
Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky má v súčasnosti 660 lôžok, pričom zdravotnú starostlivosť zabezpečuje na 18 lôžkových oddeleniach, na jednom nelôžkovom oddelení a 10 oddeleniach spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek. Okrem toho prevádzkuje 60 všeobecných a špecializovaných ambulancií.
Od roku 1996 dochádza postupne k vzniku kliník a ústavov Fakulty ošetrovateľstva a sociálnej práce Trnavskej Univerzity. Spolupráca s Trnavskou univerzitou bola ukončená v roku 2004.
Od roku 2004 FNsP spolupracuje s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety so sídlom v Bratislave, ktorá má v nemocnici zriadené klinické pracoviská. V roku 2004 bola zriadená Fakulta ošetrovateľstva a sociálnej práce sv. Ladislava.
Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica oslávila 28. decembra 2014 prvé významné jubileum - 10 rokov od jej založenia. Desať rokov, počas ktorých sa vyvíjala, aby sa čo najviac priblížila svojim cieľom. Od začiatku patrí medzi špičkové slovenské zdravotnícke zariadenia. Je jedným z 3 centier poskytovania najvyššej pediatrickej zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Pracuje tu takmer 330 zamestnancov. So svojím tímov lekárov a profesionálnych zdravotníckych pracovníkov sa snaží o maximálnu starostlivosť a komfort pre detského pacienta.
V roku 2007 prešla časť budovy rekonštrukciou, pri ktorej sa zrenovovali priestory 3. nadzemného podlažia a dobudovalo sa 4. podlažie. Vďaka týmto stavebným úpravám boli kompletne zrekonštruované priestory II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny a vybudované boli operačné a zákrokové sály. Kompletnou rekonštrukciou tiež prešla Klinika pediatrickej onkológie a hematológie.
V roku 2016 prebehla kompletná rekonštrukcia polikliniky - 0. a 1. poschodia budovy nemocnice. Vďaka rekonštrukcii sú pacientom k dispozícii účelné a priestranné čakárne vrátane detských kútikov a moderne vybavené ambulancie.
V ďalšom kroku je plánovaná rekonštrukcia II. Detskej kliniky, Kliniky detskej chirurgie a samozrejme Pracovísk fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.
Vedenie nemocnice sa neustále snaží o zabezpečenie najlepšieho možného komfortu pre našich malých pacientov. Najvýznamnejšou prioritou však zostáva samotná zdravotná starostlivosť o vaše – naše – deti. Tu neustúpime, aj keď je to niekedy na úkor vášho pohodlia, či pohodlia vášho dieťaťa. Veríme však, že naše rozhodnutie postarať sa o vaše dieťa najlepšie ako vieme po medicínskej stránke podporíte a s porozumením prižmúrite oči nad prípadnou nedokonalosťou sprievodných služieb. Pracujeme na tom, aby ste sa v našej nemocnici cítili dobre a aby to tak vnímali aj vaše deti.
Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s.
Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s. (NÚSCH, a.s.) je jedna z najmodernejších a najlepšie vybavených slovenských nemocníc, vrcholové pracovisko srdcovocievnej medicíny Slovenskej republiky.
Súčasťou zdravotnej starostlivosti je rehabilitácia pacientov s ochoreniami srdca a obehovej sústavy a dispenzarizácia vybraných skupín pacientov. Kolektív erudovaných odborníkov pracuje s najmodernejšími technológiami a úzko spolupracuje s viacerými významnými zahraničnými inštitúciami rovnakého zamerania.
NÚSCH, a. s., plní i úlohy metodického centra pre komplexné riešenie úloh kardiovaskulárneho programu v Slovenskej republike a podieľa sa na základnom a aplikovanom klinickom výskume kardiovaskulárnej problematiky s následným zavádzaním výsledkov výskumu do praxe. V oblasti zdravotníckeho vzdelávania NÚSCH, a.s., plní úlohy výučbových základní Slovenskej zdravotníckej univerzity a Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.
Nemocnica s poliklinikou Sv. Jakuba, n.o. Bardejov
NsP Sv. Jakuba, n. o., Bardejov je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce komplexnú zdravotnú a sociálnu starostlivosť na základe Rozhodnutia Prešovského samosprávneho kraja. Spoluzakladateľom je Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a HUMANITA, n.o.
NsP Sv. Jakuba, n. o., Bardejov je všeobecnou nemocnicou, ktorej poslaním je poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti, primárnej a špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti, lôžkovej zdravotnej starostlivosti a lekárenskej zdravotnej starostlivosti.
NsP Sv. Jakuba, n. o., Bardejov má 335 lôžok. Zdravotná starostlivosť je poskytovaná na 12 lôžkových oddelenia. Ambulantná starostlivosť je vykonávaná v 51 ambulanciách. Liečebno- preventívnu starostlivosť poskytuje pre spádovú oblasť okresu Bardejov pre takmer 75 tisíc obyvateľov.
V odboroch traumatológia, neurológa a psychiatria poskytujeme zdravotnú starostlivosť aj pre okresy Svidník a Stropkov, t.j. spádové územie 120 tisíc obyvateľov a v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia poskytujeme lôžkovú starostlivosť pre celú Slovenskú republiku. V týchto odboroch a na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení tvoria pacienti z iných okresov viac ako 20%.
Ročne je v NsP Sv. Jakuba, n.o. odhospitalizovaných 13 422 pacientov, počet výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti je 896, počet operačných výkonov 2490, počet pôrodov 1007 a počet laboratórnych, diagnostických a rehabilitačných výkonov 1 820 280.
Pre chronicky chorých pacientov nemocnica zabezpečuje sociálno-zdravotnú starostlivosť na sociálnych lôžkach v Zariadení opatrovateľskej služby s počtom lôžok 17 a v Špecializovanom zariadení s počtom lôžok 20.
Požiadavkám klientov sa neustále prispôsobujeme aj prostredníctvom nadštandardných služieb, ktoré sa snažíme neustále skvalitňovať a rozširovať.
Našou snahou pri poskytovaní nadštandardných služieb je , aby sme vďaka skúsenostiam a ľudskému prístupu naplnili Vaše očakávania. Najväčšou motiváciou pri poskytovaní týchto služieb sú pre nás klienti, ktorí sa k nám opakovane vracajú, alebo prichádzajú z iných zdravotníckych zariadení.
Našou víziou je stať sa akútnou nemocnicou s nadregionálnym postavením, ktorá bude poskytovať starostlivosť o pacienta od narodenia až do staroby v pekných, moderných a dobre vybavených priestoroch, kde zdravotná starostlivosť bude poskytovaná vysoko odborne kvalifikovaným profesionálnym a spokojným tímom. Tým naplníme naše krédo: “Staráme sa o Vaše zdravie“
Fakultná nemocnica Trnava
Fakultná nemocnica Trnava je najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v Trnavskom kraji. Na 641 lôžkach odlieči viac ako 20 tisíc pacientov ročne. Kvalifikovaný personál realizuje liečebno-preventívny a ošetrovateľský proces s cieľom zaistiť maximálnu spokojnosť svojich pacientov.
Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica
Psychiatrická nemocnica prof. Matulaya Kremnica
Predmetom činnosti Psychiatrickej nemocnice Profesora Matulaya Kremnica je poskytovanie ústavnej a ambulantnej starostlivosti pacientom s psychickými chorobami a poruchami.
Detské psychiatrické oddelenie prevádzkujeme ako jediná špecializovaná psychiatrická nemocnica na strednom a západnom Slovensku. Zároveň v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja vykonávame aj súdom nariadené ochranné liečby psychiatrické, protialkoholické a protitoxikomanické.
Poskytovanie zdravotnej starostlivosti okrem lôžkových oddelení zabezpečuje aj ambulancia špecializovanej ambulantnej starostlivosti a pracovisko spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek – v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia – nelôžkové oddelenie, na ktorom sú vykonávané rehabilitačné a terapeutické procedúry vrátane hipoterapie a medzi pacientami veľmi obľúbených aktivít so zvieratami. Konziliárne vyšetrenia z odboru neurológia a vnútorné lekárstvo sú v nemocnici zabezpečené lekármi – našimi zamestnancami.
Nemocnica obhospodaruje areál o rozlohe 8,4 hektárov. Jednotlivé objekty sa nachádzajú v peknom prostredí, súčasťou ktorého je aj jazero, pričom blízkosť lesa umožňuje pacientom prechádzky v príjemnej atmosfére s priaznivým vplyvom na ich zdravotný stav. Na oddeleniach pre dospelých sú pre pacientov k dispozícii aj nadštandardné izby.
Zdavotnícke zariadenie má zavedený systém manažérstva kvality podľa európskej normy ISO 9001:2015.
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP) sa nachádza na Rastislavovej 43 a Triede SNP 1 v Košiciach. Je druhou najväčšou nemocnicou na Slovensku.
Bola otvorená 24. júna 1924 a prvým riaditeľom bol MUDr. Jozef Uram. Najvýznamnejším medzníkom pre (pôvodne) Štátnu nemocnicu v Košiciach a pre celé východné Slovensko bolo zriadenie Pobočky lekárskej fakulty Slovenskej univerzity v Košiciach 20. júla 1948. Nemocnica sa premenovala na fakultnú a neskôr, v roku 2010, na univerzitnú.
V nemocnici pôsobia krajskí aj hlavní odborníci Ministerstva zdravotníctva SR pre Košický samosprávny kraj.
Svojim pacientom poskytuje širokospektrálnu zdravotnú starostlivosť založenú na profesionálnom, no zároveň ľudskom prístupe. Má viac ako 3 500 zamestnancov a pre pacientov je k dispozícii viac ako 1 300 lôžok.
UNLP Košice je v súčasnosti významnou výučbovou základňou pre Lekársku fakultu UPJŠ Košice.
Nemocnica s poliklinikou, n.o. Revúca
Nemocnica s poliklinikou, n.o. Revúca je okresnou nemocnicou, ktorá zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť okresu Revúca, čo je takmer 42-tis. obyvateľov. Je jediným poskytovateľom komplexnej zdravotnej starostlivosti v odľahlom regióne s nízkou hustotou obyvateľstva a vysokou nezamestnanosťou, s vysokým % sociálne slabých, neprispôsobivých jedincov s nízkym zdravotným povedomím.
V súčasnosti disponuje 135 lôžkami. Zdravotná starostlivosť sa poskytuje ako ústavná zdravotná starostlivosť, špecializovaná ambulantná starostlivosť, jednodňová ambulantná starostlivosť a taktiež na oddeleniach SVALZ, transfuziologickom oddelení a v hemodialyzačnom stacionári. Nemocnica disponuje aj verejnou lekárňou a dopravnou zdravotnou službou. Rádiologické a hematologicko-biochemické pracoviská zabezpečujú 24-hodinovú diagnostiku. Súčasťou poskytovania zdravotnej starostlivosti je aj ošetrovateľská starostlivosť, ktorej kvalita je zabezpečovaná ošetrovateľskými štandardmi a prostredníctvom interných auditov.
NsP, n.o. Revúca je držiteľom certifikátu kvality podľa normy ISO 9001:2015.
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach (NsP Prievidza) je príspevková organizácia s právnou subjektivitou, ktorej zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj. Svoju činnosť začala 25. februára 1961. V súčasnosti poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť približne 200-tisíc obyvateľov. Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach je komplexným zdravotníckym zariadením, ktoré poskytuje zdravotnú starostlivosť na lôžkových oddeleniach, ambulanciách, formou jednodňovej zdravotnej starostlivosti, v špecializačných stacionároch a tiež ústavnou pohotovostnou službou. Pacienti môžu využiť aj poskytované nadštandardné služby, medzi ktoré patria zákroky estetickej medicíny (aplikácia botulotoxínu, omladenie hydroliftom, chemický píling, aplikácia kyseliny hyaluronovej) či nadštandardné služby neurologického oddelenia, medzi ktoré patrí reflexná liečba, masáž lávovými kameňmi, bankovanie, moxovanie či oxygenoterapia. Medzi ďalšie činnosti NsP Prievidza patrí výroba krvi a krvných prípravkov.
Nemocnica s poliklinikou Ilava, n.o.
Nemocnica s poliklinikou Ilava ako nezisková organizácia vznikla 1. januára 2003 transformáciou zo štátnej príspevkovej organizácie. Nezisková organizácia sa založila za účelom poskytovania ambulantnej a ústavnej liečebno-preventívnej starostlivosti.
V súčasnoti slúži pre hospitalizáciu pacientov zo spádového územia okresu Ilava a časti okresu Púchov, t. j. asi pre 90 000 obyvateľov s počtom lôžok 147.
Riaditeľom nemocnice je pán Ing. Juraj Beďatš.
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s.
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s. je jedným z troch vysoko špecializovaných ústavov na liečbu kardiovaskulárnych ochorení a druhým najväčším. V súčasnosti má prakticky monopolné postavenie na území východného Slovenska. Disponuje tímom špecialistov, ktorí neustále posúvajú dopredu kvalitatívne ukazovatele liečby spomínaných ochorení na Slovensku.
Ide o zdravotnícke zariadenie poskytujúce zdravotnú starostlivosť a služby s tým súvisiace v špecializovanej nemocnici a v špecializovaných ambulanciách a zariadeniach spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek na základe povolenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky. VÚSCH, a. s. je zároveň poskytovateľom lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni s individuálnou prípravou liekov verejnosti a zdravotníckemu zariadeniu ústavnej zdravotnej starostlivosti pod názvom Lekáreň VUSCH. Rovnako je oprávnená prevádzkovať zariadenie biomedicínskeho výskumu.
Je tiež výučbovou základňou Lekárskej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach. VÚSCH, a. s. spolupracuje aj s ďalšími vzdelávacími inštitúciami, ktoré poskytujú stredoškolské, vysokoškolské a ďalšie vzdelanie zdravotníckych pracovníkov. Na základe dohody vykonáva odborné školenia (resp. stáže) lekárov v rámci špecializačných príprav a kontinuálneho medicínskeho vzdelávania v súlade s platnou legislatívou.
Národný onkologický ústav, Bratislava
Národný onkologický ústav je špecializovaná nemocnica, ktorá poskytuje komplexnú ambulantnú aj lôžkovú zdravotnú starostlivosť pre onkologických pacientov. Okrem iného poskytuje komplexnú onkologickú starostlivosť na najvyššej odbornej úrovni a preventívnu starostlivosť, vykonáva konziliárnu činnosť v onkológii pre onkologické pracoviská na území Slovenskej republiky, pôsobí ako koordinačné centrum onkologickej starostlivosti v SR a podieľa sa na vedecko-výskumnej činnosti, výchove vedeckých pracovníkov, klinickom skúšaní a spolupráci v tejto oblasti s ďalšími zdravotníckymi, akademickými a vedeckými inštitúciami na Slovensku a v zahraničí.
Práca v zdravotníctve je nesmierne fyzicky, ale aj psychicky náročná. Každé milé slovo, prípadne poďakovanie od pacientov je pre nás nielen prínosnou spätnou väzbou, ale zároveň pôsobí veľmi motivujúco. Aj preto sme radi, že sa spolu s našimi kolegami môžeme zapojiť do tohto projektu a získať tak spätnú väzbu od najrelevantnejších účastníkov procesu poskytovania zdravotnej starostlivosti – od našich pacientov.
Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica
Banskobystrická fakultná nemocnica patrí k najväčším na Slovensku. Ako jediná slovenská nemocnica vykonáva roboticky asistované operácie a zároveň je lídrom v transplantáciách pečene. Odborníci z Rooseveltovej nemocnice však patria k špičke aj v ďalších oblastiach medicíny.
Nemocnica má 901 lôžok, ročne tu hospitalizujú 40 000 pacientov a uskutočnia 500 000 ambulantných vyšetrení. Zariadenie má kompletne zrekonštruované operačné sály, priestory centrálnej sterilizácie, urgentný príjem aj časť polikliniky. Je významným transplantačným centrom, kde transplantujú orgány ako pečeň a obličky. Na vysokej úrovni je tu tiež urológia, intervenčná rádiológia a neurochirurgia, miniinvazívna chirurgia, onkogynekológia či liečba sklerossis multiplex a epilepsie.
O kvalite starostlivosti však hovoria aj získané ocenenia. Nemocnica získala v rokoch 2018, 2019 a 2020 titul NEMOCNICA ROKA v hodnotení štátnych fakultných a univerzitných nemocníc inštitútom INEKO. Lekári nemocnice sa pravidelne umiestňujú v ankete Zdravotníckych a Hospodárskych novín TOP lekári na Slovensku. Za unikátne metodiky získala niekoľko ocenení v ankete TOP inovácie v zdravotníctve.